Για την ανατροπή η Παρί!

Δείτε τις αποδόσεις για τη ρεβάνς ανάμεσα στην Παρί Σεν Ζερμέν και την Μπορούσια Ντόρτμουντ.

Οι ρεβάνς των ημιτελικών του UEFA Champions League βρίσκονται… προ των πυλών και σήμερα (07/05), η Παρί Σεν Ζερμέν φιλοξενεί την Μπορούσια Ντόρτμουντ (22:00) για τη ρεβάνς του 1-0 των Βεστφαλών με… φόντο την πρόκριση στο μεγάλο τελικό του θεσμού.

Στο πρώτο ματς στη Βεστφαλία, η Ντόρτμουντ κατάφερε να πάρει τη νίκη με το ισχνό 1-0 παρά τις προσπάθειες και τις ευκαιρίες που έχασαν οι Παριζιάνοι ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα. Το γκολ της νίκης για την Ντόρτμουντ πέτυχε ο Νίκλας Φύλκρουγκ στο 33ο λεπτό της αναμέτρησης. Για τα εγχώρια πρωταθλήματα των ομάδων, οι Γάλλοι δεν αγωνίστηκαν, οπότε θα είναι πιο ξεκούραστοι, ενώ η Ντόρτμουντ επιβλήθηκε επί της Άουγκσμπουργκ με το εμφατικό 5-1.

Φαβορί για τη νίκη είναι η Παρί Σεν Ζερμέν, με τον άσο να προσφέρεται στην τιμή του 1.47, ενώ η ισοπαλία βρίσκεται στο 4.40 και η επικράτηση των φιλοξενούμενων προσφέρεται στο 7.00. Αναφορικά με την πρόκριση στον τελικό, για τους γηπεδούχους υπάρχει η τιμή του 1.62 και για τους Γερμανούς αυτή του 2.30. Οι στοιχηματικές προβλέπουν ένα… ανοιχτό ματς και για αυτό το over 2,5 γκολ βρίσκεται στο 1.56, ενώ το under 2,5 προσφέρεται στο 2.40. Τέλος, το goal/goal είναι στο 1.69 και το No/goal στο 2.15 αντίστοιχα.